Humbni mesatarisht 10-15% të peshës trupore në 16 javë *
-

Ju keni Fuqinë.

Humbni peshë ndërsa ndiheni të ngopur. Merrni kontrollin e peshës suaj. Merrni kontrollin e jetës suaj. Me Programin për dobësim të humbjes së peshës.

Rezultate më të mëdha me më pak mundim.

Rezervoni një Konsultë Falas Zbuloni më shumë
allurion, gastric balloon
allurion, gastric balloon

Jeni mbipeshë? Jeni lodhur duke shpenzuar para në teknika dobësimi që nuk funksionojnë?

Programi Allurion ju ofron humbje të vazhdueshme të peshës gjatë 6 muajve dhe kombinon:

 Ballon Allurion dans la main du Docteur
Një balon gastrik te gjeneratës së fundit.
La bilancia e l'orologio Allurion Health Tracker e l'applicazione mobile Allurion.
Peshorja e lidhur me aplikacionin dhe Gjurmuesi i Shëndetit Allurion për të ndjekur dhe mbështetur arritjet tuaja.
Docteur d'Allurion
Një ekip ekspertësh për të mbështetur planin tuaj të personalizuar të të ushqyerit dhe të jetesës.
Kapsel med maveballon og et glas vand

Baloni Gastrik Allurion stërvit stomakun tuaj duke ulur urinë në mënyrë që të hani më pak dhe të jetoni më shumë.

Një alternativë e provuar ndaj dietës joefektive dhe pa kirurgji, anestezi ose endoskopi... 
vetëm rezultate afatgjata.

Rreth balonës sonë

Çfarë thonë njerëzit

14.3 Kg në 6 muaj*

“Unë kam qenë një bloger ushqimesh për 6 vjet. Deri më tani, kam humbur 14 kg falë Balonit Gastrik Allurion. Nuk ishte një vendim i lehtë, por kur e mendoj, ishte vendimi më i mirë që mund të kisha marrë. Jeta ime ndryshoi krejtësisht. Tani, madje kam filluar të eksploroj pjata të shëndetshme dhe rracionet e mia kanë mbetur më të vogla, edhe pasi baloni ka dalë."

Hesa
15.6 Kg në 16 javë*

"Allurion më ka dhënë një jetë krejt tjetër. Tani jam kthyer vet vetja. Ndihem më e shëndetshme tani që kam ulur BMI-në time. Dikur ecja për në shkollë dhe më merrej fryma, por tani nuk e kam më ate ndjesi”.

Selina
25 Kg në 6 muaj*

"Më pëlqen përqasja dixhitale e Programit Allurion dhe matja e peshës kohë pas kohe në më ndihmon vërtet në humbjen e peshës sime."

Richard
13 Kg në 6 muaj*

"Ishte fantastike. Energjia dhe besimi im janë kthyer. Po futem në rroba që nuk i kam veshur për 3 vjet! "

Hetsie
0
Balona të shpërndara në të gjithë botën
0
Kilogramë të humbur përmes Programit Allurion
0
Vende
Lady in sports wear landscape
Lady in sports wear

Llogaritni BMI

Nëse keni një BMI prej 27 ose më shumë, jeni kandidat i përshtatshem per programin Allurion. Llogaritni shpejt BMI-në tuaj për të parë nëse Baloni Gsastrik Allurion është i përshtatshëm për ju.

Llogarit BMI-në time